200 $ değerinde gelişmiş PCB tarzını öğrenin mi?

[HelenTronica], bir öğrenci olduğunu düşünerek PC panoları belirlemek için Altium Tasarımcısı kullanıyor. Şimdi bir serbest meslek sahibi olarak, bilmek istediği her şeyi anlamadığı gibi hissetti. BGA’lı ve LVDS yönlendirme ile çok katmanlı panoları yaptığını unutmayın, bu yüzden neofit değildi. Fedevel Academy’den gelişmiş bir programda yaklaşık 200 $ harcamak için bir karar verdi. Bu günde internette ne olursa olsun, bazı videoların tadını çıkarmak için 200 $ ödemeye değer mi?

[HelenTronica] büyük olasılıkla aynı soruyu ağırlığındadır. Bununla birlikte, bir I.MX6 işlemcisi olan bir açık kaynaklı bilgisayar modülü olan Program İşi, 1 GB DDR3 SDRAM’ın yanı sıra büyük büyüme seçeneklerinin de düşünüyordu. Aslında, onu sunan reklam kopyası şuydu:

1.2GHz CPU ve DDR3, PCIe, SATA, HDMI, LVDS, 1GB Ethernet ve daha fazlası olan orijinal bir yüksek hızlı tahtada uygulayacaksınız.

Kursu tamamladı. Buna değdi? Hikayeyi bozmayacağız, ancak yayınlanmasının yanı sıra yayınlanmasını da incelemelisiniz. 200 $ azaltmak istemiyorsanız veya Altium’u kullanmazsanız bile, büyük olasılıkla PC kurulu düzeni hakkında bazı fikirler alacaksınız.

Ücretli program videolarına rağmen, Fedevel Academy, Altium’a giriş de dahil olmak üzere YouTube’da çok sayıda ücretsiz materyal var, aşağıda eğlenebilirsiniz. Bütün kanal olsa da bir göz atmaya değer.

Altium, açık kaynaklı araçların birkaçı olarak hacker dairelerinde tipik değildir. Allegro’nun bir karşılaştırılmasını ve Altium’un bir karşılaştırmasını birkaç yıl sonra kapsadık, ancak her iki ürünün de yaptığını düşünerek büyük bir anlaşmayı değiştirdiydik. Kartal, Protel, KICAD, [Brian’s] gibi daha çok tipik bir hacker araçlarının bir anketini istiyorsanız, aylardır insanlar hakkında yayınlar.

Back to top