Papa Mamba’yı seviyor: Slithering Robot yeniden yapılandırılabilir

, evrimi düşünerek anlamlıdır, ancak doğa bir şeyler yapmanın birçok farklı yoluyla ortaya çıkıyor. hareket etmeyi düşünün. Arazi hayvanları dört fit ya iki, biraz atlama ve bazıları peristalsis kullanıyor ya da aksi takdirde dolaşıyor. Garip bir şekilde, anne doğası asla tekerlek geliştirmedi (pearl’ın annesi güve’nin tırtılının tüm vücudunu bir çember haline getirmesine ve saldırganlardan uzaklaştırmasına rağmen). Diğer yandan, çoğu zaman tekerlekleri kullanan insan geliştirilen robotlar. Bir tank pistinin bile içinde tekerlekler var. [JoesInstruchtables] En son robot hala tekerlekleri kullanıyor, ancak bir yılanın kayın kaymasını taklit ediyor, onu Erie Mamba Gölü’nü çağırıyor.

Robotla ilgili en ilginç şey, birkaç farklı modalitede yeniden yapılandırabileceği ve hareket etmesidir. Caterpillar gibi, bir ouroboros ve rulo gibi bir tekerlek bile oluşturabilir. Videonun sonunda, aşağıda görebilirsiniz.

Baz konfigürasyonu, her biri bir servo motor içeren 12 segmenti kullanır ve kullanır. [JOE], yılanı sürmek için bir anahtar fob kullanır, ancak kendisi de kendi başına hareket edebilir. Beyinler – başka ne – bir Arduino. Bazı yapılandırmalarda, yılan kendi beynini ve gücünü taşır. Diğerlerinde, yılan bir tekerlek olduğunda gerekli olan korkutucu görünümlü bir kablo demeti vardır, çünkü ekstra öğeler için bu yapılandırmada yer yoktur.

Gerçek yılanların hareket ettikleri farklı yollara sahiptir ve Erie Gölü Mamba’yı da öyledir. Slithiting yapılandırmasında, pasif tekerlekler bir sinüs veya kosinüs dalga hareketi doğrusal harekete dönüştürür. [Joe], hareketin arkasındaki matematiği açıklar. Pasif tekerlekleri çıkarırsanız, yılan bir inç solucan gibi hareket edebilir. Dönüş bu modda karmaşıktır, çünkü sadece bazı değişiklikler olmadan ileri veya geri gidebilir. Segmentler, istenen yanal hareketi tanıtmak için bir sürücü tekerleği koymak için yeniden yapılandırabilir.

Gerçek yılanlar iki tür hareketi “yana doğru” olarak birleştirebilir ve Mamba da bunu yapabilir. Bu, segmentlerin yeniden yapılandırılmasını gerektirir ve bazı segmentleri sinüs bir dalga ve başkalarının kosinüs bir dalga ile sürmesi gerekir.

Bu, ilk kez bizimizi gördük. Robotik yılanların muhtemelen faydalı olamayacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Tabii ki, duyarlarımızı yakalayan modüler robot DTTO’dur.

Back to top